Chirurgia stomatologiczna to specjalistyczna dziedzina stomatologii, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób, urazów, wad anatomicznych oraz defektów w obrębie jamy ustnej i twarzoczaszki. Chirurgia stomatologiczna może obejmować zarówno procedury chirurgiczne, jak i niechirurgiczne, w zależności od konkretnego przypadku i potrzeb pacjenta.
Zajmuejmy się głównie:
Usuwaniem zębów ze zmianami okołowierzchołkowymi,
Usuwaniem ósemek,
Usuwanie pozostałości korzeni zębów stałych,
Usuwanie zębów ze wskazań ortodontycznych (na podstawie skierowania od ortodonty),
Usuwanie przetrwałych zębów mlecznych u dorosłych,
Usuwanie pozostałości(resztek) zębów mlecznych u dzieci utrudniających prawidłowe wyrastanie zębów stałych.
Wszystkie zabiegi usuwania zębów wykonujemy w odpowiednich dla stanu zdrowia pacjenta znieczuleniach o różnej mocy (procentowości), są to znieczulenia miejscowe.
Wszystkie exstrakcje zębów poprzedzone są zdjęciami RTG pantomograficznym lub punktowym.
Znieczulenie miejscowe jest powszechnie stosowaną techniką w chirurgii stomatologicznej, która ma na celu wyeliminowanie bólu i dyskomfortu podczas zabiegów. Znieczulenie miejscowe działa na określony obszar jamy ustnej i tkanek wokół zębów.
Po usunięciu do zębodołów stosujemy wchłanialną hemostatyczną gąbkę żelatynową w celu zapobiegania krwawieniu oraz także, aby zapewnić lepsze gojenie rany oraz zakładamy jałowy opatrunek i przekazujemy pacjentowi konieczne zalecenia do prawidłowego gojenia zębodołu.